Firmalarda veri yaşam döngülerine sahiptir. Bu döngü boyunca veri, SAN ve NAS ortamlarında yönetilerek depolanmalı ve erişimi en düşük maliyette tutularak korunması sağlanmalıdır.

Depolama sistemleri firmalardaki verilerin canlı erişim durumlarına göre planlanmalı ve yedekleme sistemleri ile bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Verinin yedeği, sistemlere bağlı mevcut ortamlardaki depolama sistemlerinde tutularak sağlanmamalıdır. Depolama, yedekleme den çok, ağ üzerinde kullanılan uygulamaların canlı verilerine erişim sağlanması, yönetilebilmesi için kullanılmalıdır.

Sistemlerdeki veri, mutlaka yedekleme stratejileri oluşturularak firma içersinde meydana gelebilecek tüm kötü gün riskleri düşünülerek ( yangın, su basması, hırsızlık vb.) manyetik kartuşlarda, firma içerisinde ve/veya dışarıda güvenli ortamlarda saklı tutularak sağlanmalıdır.

Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri, firmaların mevcut durumları analiz edilerek, firmanın bugünü ve yarını ile uyumlu bir yapı stratejisinin oluşturulması, bu yapının entegrasyonu, yönetilmesi ve 7X24 servis-destek hizmetlerini kapsamaktadır.

Yedekleme Çözümlerinin Avantajları

  • Kurumların iş hacimleri büyüdükçe bilgi ve verinin değeri daha da artmaya başlar. İlgili veriye kolay ve daha çabuk erişebilmek, maliyetleri düşük, güvenilirliği yüksek tutmak ve verimi artırmak tüm kurumların önemli planlamaları arasındadır.
  • Olası felaket senaryolarında bir önceki sistem yedeğine dönebilmeyi veya sadece istenen dosyaların geri alınabilmesine olanak sağlar
  • Periyodik yedekleme veya depolama raporlarıyla tüm uygulamaların performansı hakkında güncel bilgiyi sunar.
  • Yedekleme çözümü, tamamen arka planda çalıştığı için, sistemin en az aktif olduğu saatlerde herhangi bir kesinti veya performans kaybı yaşanmadan gerçekleşir.
  • Yedekleme teknolojileri konusunda çeşitli projelerde bulunmuş yetkin kadromuzun deneyiminden yararlanarak uygulamalarınızdan en yüksek düzeyde verim alırsınız.